KONST / Litografier / Färglitografi 10302651
*
nr 1030 2651
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 19:28:17
1
1.900 kr
11/4 20:37:21
2
1.700 kr
11/4 20:37:21
1
1.800 kr (Budbetjänt)
11/4 20:37:38
2
1.900 kr
11/4 20:37:38
1
1.900 kr (Budbetjänt)
11/4 20:39:19
2
2.000 kr
11/4 20:40:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 1030 2651
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 19:28:17 | 1 | 1.900 kr |
11/4 20:37:21 | 2 | 1.700 kr |
11/4 20:37:21 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
11/4 20:37:38 | 2 | 1.900 kr |
11/4 20:37:38 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
11/4 20:39:19 | 2 | 2.000 kr |
11/4 20:40:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27